Itali , 743 viktima nga Koronavirusi në 24 orët e fundit

24 Mars, 21:25

Italia për të tretën ditë radhazi shënon ulje të numrit të të infektuarve në 24 orë por rrit numrin e viktimave.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë infektuar 3 612 persona me covid 19, ndërsa të hënën ishte 3 780 dhe të dielën 3 957. Numri i të infektuarve ka shkuar 54 030 persona.  

Në vend të kësaj, numri i viktimave rritet duke shënuar 743 të vdekur, pas 601 viktimave ditën e djeshme dhe 651 të dielën. Në total, numri i përgjithshëm i vdekjeve në Itali është 6.820.

Rritje ka shënuar edhe numri i të infektuarve ku gjatë 24 orëve janë shëruar 894 të infektuar nga 408 që ishte të hënën. numri i të shëruarve ka shkuar gjithsej 8.326 persona.

Kategori të tjera