Italia ende në kulmin e saj! 636 viktima në 24 orë, bie numri i infektimeve të reja dhe pacientëve në terapi intensive

6 Prill, 19:50

Italia është ende në kulmin e saj të pandemisë dhe kurba e rënies ende nuk ka nisur. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 636 të vdekur ndërsa një ditë më parë ishin 525 viktima.

Numri i të infektuar për 24 orët e fundit ka shënuar ulje, ku 1941 persona kanë rezultuar pozitiv sot, ndërsa një ditë më parë ishin 2972.

Lajmi i mirë është se Italia po ja del është pasi numri i pacientëve në kujdes intensiv, prej tre ditësh janë në rënie. Sot ka 3898 pacientë në kujdes intensiv, 79 më pak se dje.

Ndërsa numri i pacientëve me simptoma mbeti praktikisht i qëndrueshëm 28 976 persona , 27 më shumë se dje.

Kategori të tjera