Jo vetëm protestë....Motra e Grida Dumës organizon dasëm ngjitur me kryeministrinë

25 Maj, 21:11

Jo vetëm protestë. 50 metra larg kryeministrisë, ka dasëm. Një ceremoni martesore ndryshe nga të tjerat ku veç muzikës me Dj apo Live, do duhet të dëgjojnë edhe vuvuzela, kapsolla, fjalime politike.

Para kryeministrisë opozita jokuvendore protestoi duke qëndruar për më shumë se një orë.

Mbështetësit u larguan më tej në një marshim drejt Parlamentit.

Shqiptarja.com mëson se dasma është orgnaizuar nga motra e Grida Dumës, ish-deputetja e Partisë Demokratike. Një dasëm nën brohorima protestash dhe muzikë festive.

Kategori të tjera