'Ju vraftë Zoti, u qërrofshi po votuat në 30 Qershor', Neritan Ceka shpërthen në mallkime kundër shqiptarëve

11 Qershor 2019, 15:57

Ish-kreu i Aleancës Demokratike Neritan Ceka mbrëmjen e djeshme i ftuar në një studio televizive shpërtheu me mallkime ndaj shqiptarëve nëse do të votojnë në 30 qershor.  

"Shqiptarë, në 30 qershor ju vraftë Zoti nëse shkoni në votime. Jeni të marrë dhe ju vraftë Zoti! E kam të drejtë se unë me shokë të mi e kam dhënë këtë votë që duan ta shpërdorin në 30 qershor, i zëntë bukën e kalamajve! Në dhjetor edhe unë kam pas kalamaj, edhe halle dhe i kam lënë të gjitha për të dhënë votën, ai qe shkel mbi votën iu qërrofshin sytë, nuk di cfare mallkimi tjetër të them" tha ai.

Nertian Ceka ka qenë edhe këshilltar i ish-kryeministrit Berisha. Kujtojmë që data 30 Qershor u anulua nga Presidenti Meta. 

Kategori të tjera