Koronavirusi flet mjeku i njohuri vipave Skerdi Faria

26 Mars, 22:35 | Përditesimi i fundit: 2020-03-26 22:45:15

Doktori Skerdi Faria ka theksuar edhe njëherë se situata është tepër e vështirë në Itali për shkak të koronavirusit dhe se statistikat e publikuara nuk janë të sakta.

“Ato që sillen nëpër statistikat e televizioneve nuk janë numri real i të prekurve, siç e ka pranuar edhe vete Mbrojtja Civile dhe Instituti i Shëndetit Sanitar, pasi nuk iu bëhet tamponi të gjithë personave të prekur nga virusi”, shprehet Faria.

Kategori të tjera