Koronavirusi/Itali, Dekreti i ri: Konfiskim i automjetit dhe gjobë për ata që largohen pa arsye nga shtëpia

24 Mars, 14:21

Ndërsa Italia po numëron me optimizëm të kujdesshëm shifrat në rënie të infeksioneve dhe rasteve me vdekje, me shpresën se këto ditë kurba e pandemisë do vazhdojë zbritjen, Qeveria e kryeministrit Conte ka shtrënguar masat administrative për shkelësit e ligjit të emergjencës shëndëtësore.

Kategori të tjera