Kreu i PD në Shkodër 'legjitimon' qeverinë

25 Prill, 17:36

Kreu i Partisë Demokratike në Shkodër, Xhevdet Amuli ka folur sot lidhur me protestat që do të mbajë PD në akset kryesore të pesë qyteteve të vendit. Po teksa ka folur për dorëheqjen e Ramës ai e ka qujtur qeverinë legjitime.

"Protestat e PD janë vendosur në disa akse kryesore. Sot në të njëjtën orë do të zhvillohen pesë protesta. Zgjedhje në vend nuk do ketë pa dorëheqjen e Ramës. PD nuk do t'i ndalojë protesat deri në dorëzimin dhe plotësimin e kërkesave që kërkon PD nga kjo qeveri jo iliegjitime", u shpreh Amuli.

Kategori të tjera