Kryemadhi zbulon prapaskenat e dakordësisë për zgjedhoren: Rama në janar do shpallte zgjedhje të parakohshme, do mbaheshin në prill!

20 Janar 2020, 22:11

Sipas kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi, reforma duhej të ishte miratuar në dhjetor nga parlamenti vetëm sipas rekomandimeve të oSBE/ODIHR, dhe se në janar kryeministri Edi Rama duhej të shpallte zgjedhjet e parakohshme, të cilat sipas saj duhej të mbaheshin në fund të prillit. Për herë të parë, Kryemadhi zbuloi në "5 Pyetjet nga Babaramo" se dakordësia për reformën zgjedhore është arritur më herët se sa janari, duke thënë se zgjedhjet e parakohshme duhej të mbaheshin para Samitit të Zagrebit,që mbahet në muaj maj.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha