Kryeministri spanjoll jep lajmin: Nga data 8 qershor mund të rinisë La Liga

23 Maj, 19:42

'La Liga do të mund të rinisë nga 8 qershori.' Kjo është deklarata e kryeministrit spanjoll Pedro Sanchez ditën e sotme në sajë të njoftimeve të reja mbi lehtësimin e masave për COVID-19 në Spanjë.

Një lajm fantastik ky për botën e futbollit pasi La Liga ka tifozë në katër anët e botës. Ndërkohë nga sot dhe në vijim pritet që federata spanjolle e futbollit të dalë me njoftimin zyrtar të kampionatit, që sigurisht ndeshjet do ti luajë pa praninë e tifozëve.

Kategori të tjera