Lajm i mirë/ 5 të shëruar lënë Infektivin, fituan 'betejën' me koronavirusin

31 Mars, 22:27

5 pacientë të shëruar kanë lënë Spitalin infektiv duke u kthyer në shtëpitë e tyre pasi dolën fitimtarë në luftën e tyre me COVID-19.

Pacientët që lanë Infektivin janë nga Tirana, Fieri dhe Kavaja dhe rezultuan negativ me COVID -19 pas testit të dytë të bërë.

Dy prej pacientëve kanë ardhur në Infektiv në gjendje të rëndësuar por pas 12 ditësh trajtimi intensiv me medikamente që përdoren në të gjithë botën për COVID-19,  mundën të fitonin betejën e tyre me koronavirusin. Lajmi u konfirmua nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu duke publikuar foton e dy pacienteve që lanë sot Infektivin krahë mjekëve që u kujdesën për ato.

Deri në këto momente në Shqipëri janë 52 të shëruar, ndërsa të infektuar janë 243 persona , ku fatkeqësisht janë shënuar dhe 15 viktima.

Kategori të tjera