Landfilli i Sharrës/ PD: Rama, Veliaj e Ahmetaj të lidhur me ' Ndraghetën' dhe bandën e Lushnjes! Çojnë çdo vit 11 mln euro në parajsat fiskale

24 Tetor, 11:57

TIRANË- Partia Demokratike nëpërmjet zëdhënëses Ina Zhupa dhe kreut të FRPD-së, Belind Këlliçi kanë vijuar akuzat për landfillin e Sharrës.

Sipas tyre, kryeministrit Edi Rama, kryebashkiaku Erion Veliaj, ministri Arben Ahmetaj janë të lidhur me element të “Ndraghetës” dhe bandës së Lushnjës.

r.k./Shqiptarja.com

Kategori të tjera