Lezhë/ Tërmeti nuk dëmtoi as banesat e planifikuara për t'u shembur nga 26 nëntorit, banorët në rrugë nga paniku

28 Janar, 23:37

Lezha ka qenë një nga qytet që është ndjerë tërmeti i 28 janarit, por sipas burimeve të Report Tv nuk ka pasur dëme në banesa. Në një lidhje të drejtpërdrejtë, gazetari Elvis Hila ka deklaruar se lëkundje nuk ka sjellë dëme as në banesat që ishin planifikuar për t'u shembur pas tërmetit të 26 nëntorit. Pas kontakteve nga prefektura kanë dalë në terren për të inspektuar pikërisht ato banesa të dëmtuara nga ajo lëkundje tragjike dhe nesër do të dalin me një raport përfundimtar. Nga ana tjetër, dhjetëra qytetarë kanë planifikuar për të kaluar natën në makina për shkak të panikut dhe frikës.

  •  

Kategori të tjera