Luan kundër vendit të fundit, trajneri i Partizanit: Lojtarët janë të vetëdijshëm, do të marrim maksimumin

9 Nëntor 2019, 14:44

Ndeshja e fundit e javës së 11 të Superligës do të jetë mes Partizanit dhe Flamurtarit, dy ekipe që luftojnë krejtësisht për objektiva të kundërt, por që në këtë 90 minutësh i kënaq vetëm tre pikëshi. Kampionët në fuqi udhëheqin prej tre javësh, por në ndeshjen e fundit ndaj Luftëtarit hasën shumë vështirësi, diçka e cila sipas trajnerit Lerda nuk do të ndodhë kundër Flamurtarit.

Lerda: “E vërtetë që kur luan vendi i parë me vendit e fundit ekziston një nënvlerësim, apo një mosimpenjim nga ana e skuadrës. Por, unë dua të konfirmoj që lojtarët janë të vetëdijshëm për rëndësinë që mbart ky takim. Duke respektuar kundërshtarin, ne do të arrijmë të marrim maksimumin nga kjo sfidë.”

Ndërkohë në kampin kundërshtar, vlonjatët vijnë pas një humbje dëshpëruese kundër Kukësit. Ata renditet në vendin e fundit, por sipas trajnerit Luan Birçe ndaj kampionëve në fuqi nuk do të ishte keq edhe barazimi.

Birçe: "

Kjo sfidë luhet në orën 16:30 në stadiumin Flamurtari, ndërsa ndeshja tjetër e ditës së dielë do të jetë mes Laçit, skuadrës që ka tre fitore radhazi, dhe Kukësit, në orën 13:30.

Kategori të tjera