‘Lufta’ me COVID-19, vaksinohen mjekët dhe infermierët e parë në Kosovë! Deri në maj priten edhe 76 mijë e 800 doza të tjera

30 Mars, 17:08

KOSOVË-Sot ka nisur procesi i vaksinimit kundër COVID-19 në Kosovë.

Fillimisht, po vaksinohet personeli mjekësor, prioritet do të jetë vaksinimi i personalit mjekësor, të cilët prej më shumë se një viti qëndrojnë në vijën e parë të luftës me virusit.Më pas do të nis procesi për të moshuarit mbi 80 vjeç dhe një pjese të popullsisë me sëmundje kronike.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha