Lushnje, nipi i të plagosurit pas aksionit të RENEA: Shtinë me armë nga jashtë dhe u plagos xhaxhai

14 Shtator 2018, 12:49

Një prej banesave të kontrolluara në fshatin Remas të Divjakës është edhe ajo e Haziz Likës, nipit të Haxhi Likës i moshuari që u plagos gjatë një aksionit të RENEA-s.

Duke folur për Report Tv, Haziz Lika thotë se ishin në gjumë kur forcat e plicisë i kanë bastisur shtëpinë pa asnjë lajmërim. Ai thotë se janë larguar pasi kanë kontrolluar e kthyer gjithçka përmbys.

“Rreth orës 4 erdhi policia dhe forcat RENEA, ishim në gjumë. Ata bënë kontroll, qëlluan me armë dhe kontrolluan banesën. Nuk dhanë asnjë arsye. Janë ndaluar dy djemtë e xhaxhait. Xhaxhai është në gjendje të rëndë në spital”

Kategori të tjera