Meta për aeroportin e Kukësit: Është bërë kur kam qenë unë kryeministër, avioni i parë është ulur para 20 vitesh

19 Prill, 19:01 | Përditesimi i fundit: 2021-04-19 19:04:39

Presidenti Ilir Meta nga presidenca ka komentuar edhe nisjen e fluturimeve në aeroportin e Kukësit, ku ka nënvizuar se avioni i parë është ulur para 20 vitesh. Meta tha se aeroporti është bërë kur ai ka qenë kryeministër, madje shtoi se edhe emrin 'Zyaed', ia ka vënë ai për shkak të princit të kurorës së Emirateve të Bashkuara Arabe.

'Më ndiqni në Facebook tim. Pasi mund të ndodhë që të gjithë tv të përmbyten me reklama dhe shqiptarët të dëgjojnë gënjeshtra që avioni i parë u ul në Kukës dhe avioni parë është ulur para 20 vitesh. Aeroporti është bërë kur Ilir Meta ishte kryeministër dhe emrin ia vuri Ilir Meta. Kryeministri që erdhi pas Metës, fiku edhe angazhimin e Emiratëve për të pasur linja Abu Dhabi-Kukës, u bë me lekët e Emiratëve të bashkuara arabae. I pari është ulur atje ka qenë princi i Kurorës. Të dashur patronazhistë lajme të tjera do të kemi për ju në orët që vijnë, fuks shteti ka përfunduar një orë e më parë, qytetarë të republikës mos i dorëzoni liritë dhe të drejtat tuaja.'- tha Meta.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha