Meta: Pse thirra Bashën në Presidencë dhe tre arsyet pse socialistët duhet të vijnë të parët në bulevard

24 Shkurt, 22:12

Pak ditë më parë Ilir Meta thirri në Presidencë, Lulzim Bashën për t'i shpjeguar sipas tij provat e grushtit të shtetit që ka bërë shumica qeverisëse. Por përse nuk thirri kryeministrin? E ndërsa i përgjigjet kësaj pyetje, Meta ka një apel për socialistët.

"Unë i kam thirrur të dyja palët për mirëkuptim dhe për rastin konkret i kam konsumuar veprimet e mia me parlamentin. Thirra opozitën për disa fakte, sepse për cfarë tha thërrisja Ramën për veprat kriminale të Etilda Gjonaj, ai i dinte këto gjëra. Por jam i sigurt se kryetari i opozitës nuk i dinte këto gjëra dhe Presidenti ua sqaroi këtë veprimtari kriminale. Bashkëngjitur edhe me veprimin për kalimin e ligjit anti-kushtetues dhe pasojat që mund të ketë për Shqipërinë.

Kategori të tjera