“Mjekësia si tregti, pijnë vetëm kafe”, zonja zbulon skemën e doktorëve para se të vizitojnë

1 Tetor, 10:16 | Përditesimi i fundit: 2020-10-01 13:42:37

Kritika të shumta kishte edhe një zonjë për mjekësinë. Ajo telefonoi në programin “Shtypi i Ditës dhe Ju” në Report Tv dhe tha se mjeku i familjes është kot, pi vetëm kafe. Më pas telefonuesja bëri një krahasim me sistemin shëndetësor jashtë vendit dhe tha se këtu tek ne mjekësia është tregti. Në fund ajo tregoi edhe një skemë se si mjeku pranon ta vizitojë apo jo pacientin.

b.ha./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha