Mosha, ekonomia apo sëmundja, zonja pyet ministren: Cili është kriteri ,të varfërit do vdesin rrugës

31 Tetor, 10:18

Vijon të ngjallë shqetësim dhe debat një deklaratë e ministres së Shëndetësisë Manastirliu në Kuvend ku ajo tha se nëse spitalet kanë mbingarkesë do ketë përzgjedhje se kush do trajtohet i pari: Një zonjë telefonoi mëngjesin e sotëm në emisionin “Shtypi i Ditës dhe Ju” në Report Tv dhe shumë e shqetësuar iu drejtua Manastirliut: “Në bazë të cilit kriter do të bëhet klasifikimi i të sëmurëve ,të moshës apo parase se në fshatarët dhe të varfërit do vdesim rrugëve” tha ajo.

r.k./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha