Ndeshja ndaj Islandës, lojtarët e Shqipërisë zbarkojnë në 'Elbasan Arena'

10 Shtator 2019, 19:57

Futbollistët e Shqipërisë sapo kanë mbërritur në 'Elbasan Arena', ku do të luajnë përballë Islandës. Në fakt islandezët janë treguar më 'strikt' pasi kanë ardhur 5 minuta më herët në stadium. 

Gjithsesi të dyja ekipet sonte janë të motivuara për rezultat, edhe pse për Shqipërinë sot fitorja është detyrim nëse do të duhet të vazhdojë ëndrrën për t'u kualifikuar në EURO 2020 siç deklaroi një ditë më parë dhe trajneri Edy Reja.

Kategori të tjera