Ndotja mjedisore/ Lleshaj: Do vendosim gjoba dhe do i çojmë për ndjekje shkelësit! Po pastrimin kush do ta bëjë?

23 Maj, 10:02 | Përditesimi i fundit: 2020-05-23 12:52:25

TIRANE-Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj zgjodhi zonën e Lagunës së Kune Vainit dhe Tales, jo në atë nivel alarmant ndotje sa denoncimet që ka pasqyruar Report Tv të 'bombave ekologjike' për të paralajmëruar nisjen në ditët në vijim të një operacioni në shkallë kombëtare për mbrojtjen e mjedisit.

Kategori të tjera