Në “Librari” 14 qershor 2020, nga poezitë e Moikom Zeqos te ‘Dekameroni’ i Bokaços në shqip

14 Qershor 2020, 12:23

Rubrika në “Librari” edhe këtë javë vjen si udhërrëfyes mbi botimet e reja. Kësaj here nuk mungojnë autorët e njohur vendas dhe të huaj, si Moikom Zeqo me “Fata Morgana” dhe për herë të parë i pacensuruar në shqip, “Dekameroni” i Bokaços. Moikom Zeqo boton dorëshkrimet me poezi të 1973 dhe 93-it “Dekameroni” i Bokaços për herë të parë në shqip i pacensuruar Publicisti Ilir Yzeiri analizon “Si erdhi realizmi socialist në Shqipëri” Në romanin “Qiellthyesi”, përshkruhen ngjarje të mbushura me mister

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha