'Në Librari', nga 'Teatri i Gjergj Fishtës' te 'Fate dhe shtërngata' e deri te 'Selfie, uni i unit'

8 Nëntor 2020, 14:28 | Përditesimi i fundit: 2020-11-08 14:35:31

Këtë fundjavë Rubrika “Në librari” sjell katër tituj të rinj. Ndjekim Valeria Dedaj.

Për 149-vjetorin e lindjes së poetit kombëtar  botohet “Teatri i Gjergj Fishtës”. Ndërsa, Armand Plaka shqipëron “Për në Shqipëri, Karl!”. Nuk mungojnë as romanet  “Fate dhe shtrëngata” dhe “Selfie, uni i unit”

“Teatri i Gjergj Fishtës” i Çobanit, rrëfen poetin si dramaturg dhe regjisor

Romani “Për në Shqipëri, Karl!”, sjell një udhëtim ndryshe në vitin 1914

“Fate dhe shtrëngata” tregon çelësin e një martese, që nuk është e vërteta

Libri “Selfie, uni i unit” i Will Storr-it, për një analizë të vetvetes moderne

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha