'Në Librari', nga “Zemra e gjyshit” i Shëngjergjit te një “Grua në kohën e burrit”

4 Tetor 2020, 15:03

Rubrika “Në librari” këtë fundjavë vjen me katër tituj të rinj. Autorët shqiptarë sjellin për lexuesin “Festivalin poetik”, “Grua në kohën e burrit”, “Zemrën e gjyshit” dhe “Depresionin blu”. Përmes këtyre botime pasqyrohet realiteti i shoqërisë shqiptare, veçmas gjatë 30 viteve tranzicion.

“Festivali poetik” i Sherifit ngacmon lufton arsyen e ftohtë

“Zemra e gjyshit” i Shëngjergjit rrëfen jetën e gjyshërve

“Grua në kohën e burrit” i Ymerajt, si një himn për gruan

Publicisti Veizi sjell “Depresionin blu”, ku është zhytur shoqëria

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha