“Në librari” me katër tituj të rinj, nga “Shtatë shpirtrat e Terezës” tek “Valsi i Lamtumirës” i Kunderës

27 Shtator 2020, 15:01 | Përditesimi i fundit: 2020-09-27 17:25:54

Rubrika “Në librari” këtë fundjavë sjell katër tituj të rinj. “Shtatë shpirtrat e Terezës” e Raimonda Gjençajt, “Valsi i lamtumirës” i Milan Kunderës, “Dy botë paralele” e Ali Smith rrëfejnë jetën edhe peripecitë e saj. Ndërsa, “Historia në epikën historike” e Abazajt vjen, si një studim monografik për luftën në folklor.

“Shtatë shpirtrat e Terezës”, rrëfen historinë e një vajze malësore 

“Valsi i lamtumirës” i Kunderës, për moralin, jetën dhe vrasjen

“Historia në epikën historike”, një studim monografik për luftën në folklor 

“Dy botët paralele” e Ali Smith, rrëfen dy ngjarje të pazakonta

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha