Nga Ervin Salianji, Tritan Shehu, Endri Hasa deri tek Luan Baçi, PD zbardh emrat e skualifikuar

23 Tetor, 22:29

TIRANË- Komisioni i vlerësimit të kandidatëve për deputet të PD skulifikon emra të njohur me kontribute në selinë blu si Tritan Shehu Ervin Salianji por dhe Endri Hasa e Luan Baçi.  

Vendimin përfundimtar nëse këta kandidatë do të jenë në listat e PD për zgjedhjet e 25 prillit do ta japë kryesia dhe Lulzim Basha.

1.    Andon Frrokaj
2.    Arben Kashahu
3.    Endri Hasa
4.    Ervin Salianji
5.    Fatbardha Kadiu
6.    Izmira Ulqinaku
7.    Lindita Metaliaj
8.    Lorenc Luka
9.    Luan Baci
10.  Nadire Meçorapaj
11.  Romeo Gurakuqi
12.  Tritan Shehu
13.  Xhemal gjunkshi

Ndërkohë, Komisioni ka publikuar dhe listën e kandidatëve deputet që kanë kaluar këtë fazë dhe sërish ata do të vlerësohen më pas nga kryesia.

1.    Agron Shehaj
2.    Albana Vokshi
3.    Aldo Bumçi
4.    Alfred Rushaj
5.    Arben Ristani
6.    Bardh Spahia
7.    Belind Këlliçi
8.    Çlirim Gjata
9.    Dhurata Çupi
10. Enkelejd Alibeaj
11. Enno Bozdo
12. Ervin Minarolli
13. Fatbardh Kadilli
14. Flamur Noka
15. Florjon Mima
16. Genc Pollo
17. Gent Strazimiri
18. Grida Duma
19. Isuf Çela
20. Ina Zhupa
21. Ivi Kaso
22. Jorida tabaku
23. Kreshnik Çollaku
24. Luçiano Boçi
25. Oerd Bylykbashi
26. Orjola Pampuri
27. Tomorr Alizoti

b.ha./Shqiptarja.com

Kategori të tjera