'Nuk ka vend për panik', mjeku Brataj: 98 % e rasteve me koronavirus shërohen! Trajtimi është simptomatik, sipas shenjave që shfaqen

24 Shkurt, 22:52

Drejtori i Urgjencës Kombëtare doktori, Skënder Brataj duke sqaruar situatën për koronavirusin, tha se nuk ka vend për panik dhe se duhet pasur parasysh se 98 % e rasteve të infektuara shërohen, i mbijetojnë atij. I ftuar në  '5 pyetjet nga Babaramo', doktor Brataj tha se trajtimi i koronavirusit është simptomatik në bazë të shenjave që shfaq pacienti dhe nuk ka kurë të posaçme.  Ai tha se pavarësisht alarmit të madh, koronavirusi nuk është më i dëmshëm se gripi, por thjeshtë një formë e re e tij, pak më agresiv.

Kategori të tjera