Pandemia nxit përdorimin e teknologjisë! INSTAT: 12.8% e ndërmarrjeve shitën online në 2020

28 Shkurt, 16:37

Pandemia ndihmoi biznesin online të ishte më i pranishme në tregun vendas. Ndërkohë që izolimi mbylli shumicën e aktivitetit ekonomik, bizneset ju drejtuan teknologjisë, për të reklamuar dhe për të shitur produktet e tyre, si një alternative për ti mbijetuar krizës.

INSTAT raporton se në vitin 2020 se 12.8% e ndërmarrjeve kanë shitur produkte dhe shërbime përmes aplikacionit e-commerce apo faqeve të tyre në internet. Ky nivel në vitin 2019 ishte vetëm 5.8%.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha