Partia Socialiste zgjedh sot delegatët e Kongresit, për herë të parë testohet votimi elektronik e online

16 Nëntor 2019, 10:23 | Përditesimi i fundit: 2019-11-16 17:39:12

Këtë të shtunë Partia Socialiste e Shqipërisë do të zhvillojë zgjedhjet për delegatët e kongresit sipas parimit një anëtar, një votë. Procesi për zgjedhjen e tyre do të nisë në orën 08:00-16:00, ku 103 056 anëtarë të PS në gjithë vendin do të zgjedhin mes 1 496 kandidaturave, 706 delegatët e Kongresit.

Në të gjithë vendin do të jenë 362 qendra votimi dhe 362 komisione që do të menaxhojnë procesin për zgjedhjet e delegatëve të PS. Risia e këtij procesi është edhe votimi elektronik që do të testohet për herë të parë me zgjedhësit e njësisë numër 8 në Tiranë.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha