Përplasjet te Unaza e Re, një nga policët e lënduar te Spitali i Traumës

12 Nëntor 2019, 08:50 | Përditesimi i fundit: 2019-11-12 08:52:52

Policia e Shtetit ka përdorur gazlotësjellës, pasi banorët kanë nisur të qëllojnë me gurë në drejt të tyre. Po ashtu, blutë kanë bërë shoqërimin e më shumë se 10 personave, disa prej tyre, banorë të kësaj zone, ndërsa disa të tjerë kanë ardhur në ndihmë të protestuesve mes të cilëve edhe aktivisti Ervin Goci.

Si pasojë e përplasjes kanë mbetur të lënduar 6 qytetarë, si dhe 4 efektivë të policisë.

Kategori të tjera