Portali hap panik për tërmet të ri, 'Dilni nga shtëpitë'/ Rama: Alarm fals dhe kriminal,

22 Shtator 2019, 23:38

TIRANË - Portali Syri.net pranë familjes Berisha dhe Presidentit Meta publikoi sonte në mbremje, në orën 22.15 nje fake neës duke ngjallur panik me paralajmerimin në orën 23.30 të një termeti të fortëe. Portali i bënte apel qytetareve të dilnin menjëhere nga shtëpitë, duke përhapur panik dhe përfituar nga situata e brishtë pas tërmetit të forte të së shtunes. Mijëra njerëz mbushën rruget, sheshet e qyteteve të ndryshme duke përfshirë edhe Tiranën. Portali me pas e hoqi lajmin që kishte mbledhur mbi 400 komente dhe ishte përhapur në gjithe mediat sociale. 

Kategori të tjera