Propozimet e mazhorancës në Këshillin Politik: Listat 100% të hapura dhe pragun e koalicioneve 3%

18 Shtator, 12:32

Vetëm pak para fillimit të mbledhjes së Këshillit Politik, Report Tv ka zbardhur draftin që do të propozojë Damian Gjiknuri në tryezë.

Në draftin e siguruar, mazhoranca kërkon lista 100 përqind të hapura si dhe uljen e pragut për koalicionet në 3%.

r.k./Shqiptarja.com

Kategori të tjera