Protestat ndezin Amerikën nga Portland në Uashington. Një i vdekur në Detroit, Pentagoni bën gati ushtrinë

30 Maj, 12:26

Protestat për vrasjen e afrikano-amerikanit George Floyd, i cili u mbyt nga një agjent i bardhë i policisë në Minneapolis, kanë zbarkuar edhe para Shtëpisë së Bardhë, ku qindra njerëz janë mbledhur që nga e premtja duke kërkuar drejtësi për viktimën dhe duke denoncuar brutalitetin të policisë

Kategori të tjera