Protestuesi: Na hodhën gaz, nuk bëhet kështu! Si përgjigjet Salianji

16 Shkurt, 13:32

"Nuk bëhet kështu, po na hedhin gaz". Kështu i është shprehur një protestues deputetit të PD-së Ervin Salianji i cili ndodhet në protestë larg turmës së afruar para derës së kryeministrisë. Salianji është shprehur se nëse qëndrojnë pranë të tjerëve dhe larg kryeministrisë atëherë askush nuk do të hedh gaz lotsjellës.

Protestuesit çanë kordonin e policisë dhe sulmuan disa herë derën hyrëse për në kryeministri duke e thyer me mjete të forta, dërrasa dhe pjesë të skelave të ngritura nga kryeministria për të mbrojtur godinën.

Kategori të tjera

Shiko të gjitha