Publikohet videoja e momentit të vrasjes së Enkelejda Danajt

18 Maj, 14:04 | Përditesimi i fundit: 2024-05-18 14:35:44

Media greke ka publikuar videon e momentit kur Enklejda Danaj u vra nga ish bashkëshorti I saj më 16 maj

Krimi ndodhi në mëngesin e të enjtes në rrugën Menidi kur  gruaja sapo kishte dalë nga banesa për të shkuar në punë.

Edmond Danaj i cili ka pranuar krimin në polici dinte itenerarin. Video tregon momentin kur ai lëviz nga e majta në të djathtë dhe më pas kthehet dhe drejtohet tek gruaja e cila ishte e veshur me të bardha. Kur e pa ndalon. Pak sekonda më pas ajo vdes. Autori goditi me thikë 10 herë gruan e fëmijëve të tij, madje thikën ia la në trup derisa policia mbërriti.