Radhë dhe kaos në qendrën e vaksinimit anti-COVID në Lezhë, të moshuarit u njoftuan të gjithë në të njëjtin orar

5 Mars, 12:57 | Përditesimi i fundit: 2021-03-05 18:09:14

LEZHË- Dita e dytë e procesit të vaksinimit në Lezhë u shoqërua me probleme, pasi të gjitha të moshuarit ishin njoftuar në të njëjtin orar për t'u vaksinuar.

Kjo situatë krijoi radhe të gjata dhe kaos para qendrës së vaksinimit.

Të moshuarit dhe familjarët e tyre e konsiderojnë të pafalshme këtë mungesë organizimi, teksa këtë lloj grumbullimi e konsiderojnë një rrezik serioz infektimi

Pasi priten me orë të tëra shumë prej të moshuarve u detyruan të largohen pa u vaksinuar.

Për të shmangur kaosin në qendrën e vaksinimit në Lezhë u vendosen efektiv të policisë , por pa mundur që të bindin të moshuarit dhe familjarët e tyre që të shmangin grumbullimin.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha