Rama falenderon Dendias në gjuhën greke dhe turke: Efharisto dhe Ejvallah

20 Tetor, 14:36

Në përfundim të konferencës për mediat, kryeministri Edi Rama ka falenderuar ministrin e jashtëm në gjuhën greke " Efharisto", si edhe turqisht "Ejvallah". Ky falenderim vjen fill pas deklaratës së Dendias, ku kritikoi Turqinë duke thënë se po shkatërron stabilitetin në rajon.

  •  

r.k./Shqiptarja.com

Kategori të tjera