Rama në Lezhë takon ish-ministren: Ku je më e mira në botë

2 Dhjetor 2019, 12:14

Kreu i qeverisë, Edi Rama, i shoqëruar nga Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka inspektuar Qendrën Operacionale të Emergjencave në Lezhë.

“Ku je moj më e mira në botë, ditë natë, as nuk i ndihet zëri, as nuk i del emri.”-u shpreh Rama, teksa takoi ish-ministren e Arsimit, Lindita Nikolli.

“Gjendja është kjo: 57 pallate që janë me dyshim, 213 deri tani, 12 institucione.”-deklaroi Sandër Lleshaj.

Qendra Operacionale e Emergjencave Civile, u ngrit në Lezhë pas tërmetit të 26 nëntorit, dhe shërben si pikë koordinimi për të gjithë institucionet shtetërore që janë të angazhuar për menaxhimin e situatës në terren.

Kategori të tjera