Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha

19 Prill, 00:03

Nëse do të votohej sot, PS fiton shumicën e ulëseve në Kuvendin e ardhshëm, me 73 mandate në rang kombëtar. Sipas sondazhit të fundit të Piepolit për Report Tv, PS mund të marrë 48-52 % të votave e përkthyer deri në 73 mandate. Edhe PD me aleatët edhe pse nuk përbëjnë shumicën, kanë shënuar rritje krahasuar me 2017 ku në këto zgjedhje pritet që të marrin deri në 58 mandate ose 39-43 % të votave në rang kombëtar. LSI pëson tkurrje të madhe krahasuar me zgjedhjet e 2017, ku pritet të marrë në skenarin më të mirë deri në 10 mandate, nga 19 që siguroi në 2017. Për një mandat në rang kombëtar luftojnë dhe partia e Jozefina Topallit, Nisma Thurje dhe PSD e Tom Doshit. Edhe pse PS fiton shumicë, në fund fjalën do e thotë qytetari me votën e tij në kutitë e votimit më 25 prill.

  •  

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha