Rriten lehtë votat e PS dhe PD me aleatët në Korçë, në të njëjtat kuota LSI

8 Prill, 00:18

Në qarkun e  Korçës si PS dhe PD me aleatët kanë njohur një rritje të lehtë në votat me 1 % krahasuar me sondazhin e 3 javëve më parë. Sipas sondazhit të mbrëmjes së sotme të Piepolit për Report Tv, nëse do të votohej sot PS do të merrte 50-54 % të votave e përkthyer në 5-7 mandate. Ndërsa PD dhe aleatët do të marrin 35-39 %  të votave ose 3-5 mandate. E vetmja që nuk ka pësuar ndryshim të votave nga sondazhi i 17 marsit dhe si i sotmi i Piepolit, është LSI që ruan kuotat e 4-8 % të votave ose deri në 2 mandate.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha