Civici: Pa mbarimin e luftës, rritja e çmimeve do të jetë e lartë deri në 2023! Bordet s’lejojnë spekulimet! Duhet një tjetër Paketë për Rezistencën Sociale

22 Qershor, 13:23 | Përditesimi i fundit: 2022-06-22 13:24:01

Rritja e çmimeve është kthyer në një epidemi globale. Kështu thotë eksperti i ekonomisë, Ardian Civici, i cili paralajmëroi se në rast se nuk marrë fund konflikti ushtarak në Ukrainë, inflacioni do të vijojë deri në vitin 2023. Duke u ndalur tek Bordet për kontrollin e çmimeve, për ekspertin e ekonomisë ato funksionojnë për të garantuar një lloj transparence dhe për të mos lejuar spekulimet. Sipas Civicit, bordet duhet të jenë të përkohshme

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha