Ruçi i ndërpret fjalën/ Rama: Gramoz, edhe dy minuta...e shfrytëzon kohën për batutë me deputetin 'donzhuan'

28 Maj, 11:47

Kryeministri Edi Rama nuk mundi të përfundonte replikën e tij me deputeten Rudina Hajdari për shembjen e Teatrit. Ai ka kërkuar kohë, të cilën e mori vetëm pas disa 'lutjesh dhe batutash'. Megjithatë, atë 1 minutë e shfrytëzoi për t'i kthyer përgjigje deputeti Kostaq Papa, i cili kërkonte më shumë kohë për opozitën.

Rama: Gramoz, edhe dy minuta
Ruci: Por, nuk transferohet koha zoti kryeministër, hapja dhe 1 minutë
Hajdari: Jepja edhe minutat e mia
Ruci: Hape IT, hape
Rama: Gramoz shumë faleminderit, e more vesh ti që do fjalën e lirë këtu në kuvend.

  •  

Kategori të tjera