'Shën Llazari' 'ngel' në UNESCO, tejkalohet kontrata, zv.ministrja: U kërkuam ta mbajnë atje dhe 2 vjet, presim përgjigje! Miraj: Sorollatje e turpshme, t’i kthehet Muzeut

28 Maj, 19:00

Duhej të ishte kthyer në Shqipëri 6 muaj më parë, po ikona “Ringjallja e Llazarit” vijon të qëndrojë e ekspozuar në UNESCO.  Zëvendësministrja e Kulturës, Meri Kumbe tregon për Report Tv pse vepra e Zografit nuk është kthyer ende, edhe pse kontrata 2-vjeçare ka shteruar. Arkitektja Lida Miraj, e konsideron të turpshme sorollatjen e kësaj trashëgimie vendase.

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha