Skandali i drejtësisë, trafikantët e liruar terrorizojnë Skraparin! Arratisje si nëpër filma

5 Gusht, 16:00

Skandali i drejtësisë rrezikon jetën e banorëve dhe policisë në Skrapar. Një trafikante droge e identifikuar si Roada Dollani 25 vjeç, e lënë në masën e sigurisë “arrest shtëpie” së bashku me 4 persona, një prej të cilëve i dënuar më parë kanë terrorizuar fshatin Panarit, Skrapar gjatë mbrëmjes së të martës, duke qëlluar në ajër me breshëri automatiku pa asnjë shkak apo motiv.

Kanë qenë banorët e zonës të cilët kanë referuar rastin në polici, e që pas uniuformat blu kanë mësyer në fshatin Panarit në zonën nga vinin të shtënat me armë. Për të shmangur një përplasje me armë dhe mos rrezikuar jetën e tyre dhe të banorëve të fshatit, efektivët e policisë kanë rrethuar zonën dhe kanë pritur të zbardh dita për të vënë në pranga 5 trafikantët që lëviznin të lirisht të ndihmuar dhe nga drejtësia.

Kategori të tjera