Stambolli heq dorë, tre opsionet e reja se ku do të zhvillohet finalja e Champions League

30 Maj, 17:53 | Përditesimi i fundit: 2020-05-30 17:59:46

Finalja e këtij sezoni të Champions League është në kërkim të një shtëpie. Gazeta Neë York Times shkruan se ditët e fundit ka patur një tërheqje nga Stambolli për mbarëvajtjen e këtij takimi me dyer të mbyllura, ndaj në skenë kanë dalë tre hipoteza.

Për momentin këto janë vetëm thashetheme, por sipas këtij burimi ekziston mundësia që finalja të luhet në Lisbonë, Doha ose Gjermani. Gjithkçka zyrtare do të bëhet me 17 qershor kur UEFA në Nyon do të mbajë një takim me qëllim mbylljen e kompeticioneve europiane si Champions dhe Europa League. Gjithashtu mbetet për t’u vendosur edhe përsa i përket formulës, datave dhe orareve të këtyre kompeticioneve.

Kategori të tjera