Studiuesit: Letërsia e shkrimtarëve disidentë e papranuar në mozaikun e letrave shqipe

13 Prill, 16:08

Studiuesit bëjnë apel historianëve të letërsisë në Kosovë dhe Shqipëri, që të njohin “Letërsinë shqipe nga burgu”, si shfaqje letrare. Sipas Bajram Kosumit, lexuesit nuk duhet të kenë më dilemë, se cili është vendi i saj në historikun e letërsisë shqipe

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha