Sulm terrorist në Lugano, plagosen dy persona

25 Nëntor 2020, 15:34

Dy persona kanë mbetur të plagosur nga një sulm me thikë jashtë një dyqani në Lugano të Zvicrës, i cili po hetohet si një sulm terrorist.

Autoritetet në Zvicër thanë se 28-vjeçari, qytetar zviceran në Lugano, sulmoi dy gra në dyqan përpara se të ndalohej nga disa klientë dhe më pas të vihej në pranga nga policia.

Kategori të tjera