Të arrestuarit e 16 shkurtit, protesta brenda kafazit të Gjykatës: Rama ik

19 Shkurt, 13:21 | Përditesimi i fundit: 2019-02-19 13:31:58

Sot në seancën gjyqësore ku pritet të jepet masa e sigurisë për 16 të arrestuarit nga protesta e 16 shkurtit, protestuesit kanë shfaqur sjellje të pahijshme duke mos respektuar institucionin.

Ata kanë lëshuar ovacione dhe thirrje në drejtim të kryeministrit Edi Rama: "Rama ik". Sjellja e tyre ka shkaktuar të qeshura në radhët e gjyqtarëve të pranishëm në sallë.

Protestuesit u arrestuan nga policia pasi tentuan të hyjnë me forcë në ambientet e kryeministrisë gjatë protestës së organizuar nga opozita me datë 16 shkurt.

Kategori të tjera

Shiko të gjitha