Tërmet me magnitudë 6.6 ballë në qytetin Turqi! Ndihet edhe në Greqi...dëme të mëdha materiale

30 Tetor, 13:30 | Përditesimi i fundit: 2020-10-30 14:13:22

Një tërmet i rëndë ka goditur para pak minutash Turqinë,  Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli dhe Bursa. Qendra e tërmetit që u ndie në shumë provinca u njoftua si İzmir Karabağlar. Sipas Qendrës Evropiane të Sizmologjisë, AFAD njoftoi intensitetin e tërmetit si 6.6, ballë

r.k./Shqiptarja.com

Kategori të tjera