Tërmeti me magnitudë 6.8 godet Filipinet, njerëzit nxirren të gjallë nga rrënojat

15 Dhjetor 2019, 17:10

Një tërmet me magnitudë 6.8 u regjistrua në Filipinet jugore, konkretisht në ishullin Mindanao rreth orës 02:12 të mëngjesit të sotëm. Epiqendra ishte në qytetin e populluar të Davaos, në një thellësi prej 28.2 kilometrash.

Tërmeti u pasua me një lëkundje tjetër 5.7 ballë në një diferencë të shkurtër kohore. 

Nga pamjet e publikuara në mediat ndërkombëtare, duken njerëz të panikuar dhe të tjerë që nxirren të gjallë nga rrënojat, ndërsa shërbimi gjeologjik amerikan Usgs thotë se nuk raportohet për viktima.

Kategori të tjera